טיפולים

סוגי טיפול

רשימה כללית מפורטת על רוב סוגי העיסוי / סוגי הטיפולים, כולל הסבר מפורט על כל שיטת טיפול.

 


בדיקת מדרסים

בדיקת מדרסים

FootBalance היא חברה פינית שהוקמה על ידי פיזיותרפיסטים ואורתופדים בשנת 2003 במטרה להגביר את המודעות בקרב הציבור כולו לחשיבות בריאות כפות הרגליים לגוף האדם.
המשך >>
ארומתרפיה / טיפול ארומטי

ארומתרפיה / טיפול ארומטי

ארומה = ניחוח תרפיה = טיפול. ארומתרפיה- טיפול בשמנים ריחניים כשהדגש הוא על הריח. עיסוי ארומתרפי / טיפול ארומטי הוא טיפול "הוליסטי" (נפשי + פיזי), המשלב בין מגע עדין ומפנק לתמציות שמנים אתריים ריחניים (אתרי = כהיל, נדיף) המופקים מצמחים, שורשים, עשבים, זרעים, צמחי תבלין וסוגי עצים שונים שנמהלים עם שמני בסיס מתאימים. השמנים נבחרים לכל מטופל באופן ספציפי כך שריחם ותכונותיהם מסייעים למטופל בריפוי. במהלך העיסוי ארומתרפי / טיפול ארומטי חודר השמן לנקבוביות העור ומשם חודר למערכת הדם שמעבירה אותו לכל האיברים.
המשך >>
טיפול רפלקסולוגי / רפלקסולוגיה

טיפול רפלקסולוגי / רפלקסולוגיה

טיפול רפלקסולוגי / רפלקסולוגיה היא שיטה לאבחון תופעות ובעיות פיזיות, אנרגטיות, מנטאליות, רוחניות וטיפולן בעזרת כפות הידיים והרגליים. את הטיפול בשיטת רפלקסולוגיה (טיפול רפלקסולוגי) ניתן לבצע עם שמן חם או עם קרם. כף הרגל ידועה כאחד האיברים ה"סומאוטוטופיים" (איברים שבהם קיימת מפת השתקפות של הגוף) לדוגמה עיניים, כפות ידיים, המעי הגס ואוזניים. תפקיד המטפל הוא להשתמש באינטואיציה ויכולת ההקשבה שלו, וכן לדעת לקרוא את מפות אלו.
המשך >>
עיסוי שוודי

עיסוי שוודי

עיסוי שוודי (עיסוי שבדי) הינו עיסוי אירופאי רפואי ומוצאו בסקנדינביה. העיסוי השוודי פותח על ידי פרופסור "הנדריק לינג" בתחילת המאה ה - 19 כשיטה לריפוי באמצעות המרצת מחזור הדם ומערכת הלימפה.
המשך >>
עיסוי משולב / טיפול משולב

עיסוי משולב / טיפול משולב

עיסוי משולב / טיפול משולב הוא עיסוי המשלב בתוכו אלמנטים מכל סוגי העיסוי. עבודת שרירים מאומצת, מתיחות, לחיצות עמוקות ואיטיות, הנעשים עם מפרקיו של המטפל, לצד ליטוף מפנק שמאזן את הגוף והנפש וגורם לרגיעה מושלמת.
המשך >>
עיסוי רפואי / מסאז' רפואי

עיסוי רפואי / מסאז' רפואי

עיסוי רפואי / מסאז' רפואי הוא עיסוי המתמקד לרוב בבעיה עצמה ולא כמו שנהוג בעיסוי כולל של כל הגוף. בשונה מסוגי עיסוי אחרים אשר עובדים על כל הגוף, עיסוי הרפואי / מסאז רפואי מתמקד בקבוצות השרירים הסמוכה לאזור הכאב, הוא נועד יותר לרובד הפיזי מאשר לרובד הנפשי, הוא נקרא עיסוי רפואי מכוון שהוא עושה שימוש בידע מהרפואה המערבית (אורטופדיה, צילומים וכו') ומהווה תמיכה רבה לטיפולים הקונבנציונליים.
המשך >>
עיסוי ספורטאים / עיסוי רקמות עמוק

עיסוי ספורטאים / עיסוי רקמות עמוק

עיסוי ספורטאים / עיסוי רקמות עמוק הוא אחד הוותיקים שבסוגי הטיפולים השונים בתרבויות השונות (גלדיאטורים, פרשים) והוא קיים מעל 3000 שנה. עיסוי ספורטאים / עיסוי רקמות עמוק הינו עיסוי שנועד לאלו שעוסקים בספורט כדרך קבע (הרמת משקולות, טניס, ריצה, שחיה, אופניים, ריקוד ואימון בחדרי כושר).
המשך >>
עיסוי באבנים חמות

עיסוי באבנים חמות

עיסוי באבנים חמות (la stone therapy שילוב של צרפתית ואנגלית) הוא אחד הטיפולים המוכרים והפופולאריים ביותר בימינו, עיסוי באבנים חמות זהו עיסוי מפנק שמרגיע את הגוף. מקורו של טיפול זה הוא בשבטים אינדיאנים שנהגו להשתמש באבנים חמות וקרות לצורך ריפוי. כאשר הצייד בא הביתה מהקור אשתו הייתה מכינה לו אמבט חם מעסה את גופו בשמנים ריחניים ומניחה עליו אבני בזלת שהתחממו במהלך היום בשמש עד הפשרתו מן הקור.
המשך >>
עיסוי לומי לומי

עיסוי לומי לומי

לומי לומי הוא עיסוי הוליסטי בעל ערך רפואי גבוה שמקורו באיי הוואי, הוא הגיע להוואי עם המתיישבים הפולינזיים הראשונים בשנת 1820 ונתפס בזמנו לעבודת אלילים. פירוש השם לומי לומי הוא "הלוך ושוב" וגם "לפורר לפזר".
המשך >>
עיסוי תאילנדי / מסאז' תאילנדי

עיסוי תאילנדי / מסאז' תאילנדי

עיסוי תאילנדי / מסאג' תאילנדי הינו עיסוי המשלב מניפולציות של מתיחות ולחץ על ידי ההנעה של הגוף. מקורו בהודו וסין. עיסוי תאילנדי כולל מגע בין גפיו של המטפל כלפי המטופל, ומבוצע על ידי מפרקיו תוך כדי שימוש במשקל גופו. הטיפול שם דגש על מתיחות שרירי הגוף ושיפור הגמישות עם קצב ריקוד ושילוב תנוחות מעולם היוגה.
המשך >>
עיסוי כיסא

עיסוי כיסא

עיסוי כיסא שיאצו זהו טיפול קצר הנע בין 20-5 דקות. טיפול זה מתמקד בחלק הגוף העליון עם אפשרות בחירה בעיסוי ממריץ או בעיסוי מרגיע. עיסוי זה מאוד נפוץ בעולם המודרני, במקומות עבודה בהם יושבים במשך שעות ארוכות מול מחשב או שולחן כתיבה, בחדרי כושר ובמקומות בהם המעמד לא מאפשר להתפשט מאחר ועיסוי זה נעשה עם בגדים וללא צורך בשמנים.
המשך >>
טיפול בכוסות רוח

טיפול בכוסות רוח

הטיפול בכוסות רוח היא שיטת טיפול מסורתית שמאפיינת את הרפואה הסינית. הטיפול נעשה באמצעות כוסות מיוחדות שעשויות מבמבוק, זכוכית או פלסטיק.
המשך >>
טיפול ברייקי

טיפול ברייקי

רייקי זהו טיפול אנרגטי שבדומה להילינג עובד על איזון הצ'אקרות (מרכזי אנרגיה לאורך קו עמוד השידרה) בגוף על ידי הנחת ידיים במקומות ספציפיים והעברת האנרגיה דרך המטפל למטופל. טיפול רייקי יכול להתבצע בישיבה או שכיבה ואף מרחוק. טיפול רייקי התקבל בתקשור לפני מאות שנים בסין הרחוקה. המטפל הראשון ברייקי קיבל סימנים וצורות בעלות יכולות ריפוי. הוא החל להשתמש בהן בטיפול על ידי התחברות לדמיון וסימונם על הצ'אקרות השונות וראה שזה עוזר לריפוי מכאובים שונים. במשך השנים הועברה תורת הרייקי ממורה לתלמיד עד לזמן המודרני.
המשך >>
טיפול בהילינג

טיפול בהילינג

הילינג הינו טיפול העובד על מרכזי האנרגיות בגוף בעזרת מגע והתכוונות. מרכזי האנרגיות נקראים בהודית צ'אקרות. ישנם המון מרכזים בגוף ובמיוחד ישנם שבעה מרכזים וגדולים, הנותנים חיים לרקמות הפיזיות של הגוף.
המשך >>
תקשור

תקשור

תקשור זה היכולת לתקשר תמיד הייתה טבועה בבני האדם עוד מימים קדומים. האינדיאנים השתמשו ביכולות התקשור על מנת לרפא ולעזור לאנשים. במהלך ההיסטוריה נכתבו סיפורים רבים על אנשים בעלי אינטואיציה גבוהה שהורידו מידע מתוקשר שלא היה ידוע לפני כן.
המשך >>
שחזור גלגולים

שחזור גלגולים

תורות מסטיות רבות, ובעיקרן הקבלה והבודהיזם, מאמינות בגלגול נשמות ככלי המרכזי של ההתפתחות האנושית על פני כדור הארץ. בשנים האחרונות גילו מספר אנשי מדע העוסקים בהיפנוזה את התחום הזה לאחר שמטופלים שהיו במצב היפנוטי עמוק דווחו על אירועים שקרו להם בגלגולים אחרים ואף על הזמן שבין הגלגולים (ספרים מומלצים לקריאה בנושא הם: "שיעורים וגלגולים בזמן" ו"מסע הנשמות").
המשך >>
שיטת העבודה

שיטת העבודה

שיטת "העבודה" זוהי טכניקה שמטרתה חקירה פנימית, הכרה והבחנה של כל מחשבה מעיקה והדרך לפגוש אותה בהבנה. את השיטה המציאה ביירון קייטי ריד, כאשר שקעה בשנות הארבעים לחייה בדיכאון, סבלה מהפרעות אכילה והתפרצויות זעם ואושפזה לסירוגין במרפאות פסיכיאטריות. בוקר אחד בזמן שהייתה מאושפזת במרכז להפרעות אכילה שבקליפורניה, היא חוותה התעוררות רוחנית אשר שינתה את חייה לחלוטין.
המשך >>
NLP טיפול בילדים

NLP טיפול בילדים

לימוד טכניקות ה- NLP וההנחיה בדמיון מודרך בתחום החינוך, נותן מענה לילדים ומתבגרים עם בעיות כמו דימוי עצמי, חרדה, פחד, דאגות, חוסר בטחון, תפקוד לקוי, מרדנות, מצבי רוח, שינויים הורמונאליים, בעיות תקשורת, קשיים חברתיים בעיות שיקום רפואי ומצבים מאתגרים אחרים.
המשך >>
NLP ודמיון מודרך

NLP ודמיון מודרך

NLP ודמיון מודרך - זהו מודל לשיפור תקשורת אישית ובין אישית ואוסף של תהליכים טיפוליים. התהליכים ממוקדים, מובנים ומכוונים להשגת מטרות תוך זמן קצר. דמיון מודרך הוא כלי טיפולי בו נעזרים בכוחו העצמתי והמרפא של הדמיון לשם השגת מטרות ושינויים באופן מודע.
המשך >>
גרפולוגיה ופענוח ציורים

גרפולוגיה ופענוח ציורים

פענוח ציורים היא שיטת אבחון שמתפתחת בעשרות השנים האחרונות. קדמה לה תורת הגרפולוגיה שאת צעדיה הראשונים עשתה במאה ה- 17, בתרבות היהודית, הסינית ובתרבויות כמו רומי ויוון. מאה שנים אחר כך הייתה פריצת דרך נוספת בציריך ע"י הכומר יוהן קספר לווטר שהיה משורר שהמשיך לחקור ולהרחיב בדרכו את הסמלים שהופיעו בכתבי יד.
המשך >>