טיפולים

טיפול רפלקסולוגי / רפלקסולוגיה

טיפול רפלקסולוגי / רפלקסולוגיה

טיפול רפלקסולוגי / רפלקסולוגיה היא שיטה לאבחון תופעות ובעיות פיזיות, אנרגטיות, מנטאליות, רוחניות וטיפולן בעזרת כפות הידיים והרגליים. את הטיפול בשיטת הרפלקסולוגיה ניתן לבצע עם שמן חם או עם קרם. כף הרגל ידועה כאחד האיברים ה"סומאוטוטופיים" (איברים שבהם קיימת מפת השתקפות של הגוף) לדוגמה: עיניים, כפות ידיים, המעי הגס והאוזניים. תפקיד המטפל הוא להשתמש באינטואיציה ויכולת ההקשבה שלו וכן לדעת לקרוא מפות אלו.


טיפול רפלקסולוגי / רפלקסולוגיה זוהי רפואה עתיקת יומין שנראתה בקרב עמים שונים כגון: סין, הודו וטיבט. האיזכור הראשון שידוע לנו על שיטה זו הוא משנת 2330 לפנה"ס. הוא מופיע בציורי קיר והירוגליפים בפרמידות במצרים הקדומה, בהם רואים פרעונים מקבלים טיפולים בידיים ובכפות הרגליים.


בשנת 1913 "ויליאם פיצג'רלד" רופא אף אוזן גרון בארצות הברית, החל לפתח את טיפול רפלקסולוגי / רפלקסולוגיה. כמה שנים מאוחר יותר ב - 1930 שוכללה הרפלקסולוגיה על ידי "יוניס אינגהם" אחות ופיזיותרפיסטית במקצועה, שמיפתה את כף הרגל והציגה היכן ממוקם כל איבר בגוף.

 

בשנות החמישים היא זו שהעניקה לשיטה את השם רפלקסולוגיה (טיפול רפלקסולוגי)  - רפלקס (reflection) שפירושה "השתקפות" ולוגיה (הילה logu ביוונית) שפירושה "מדע" ביחד "מדע ההשתקפות" או "תורת ההשתקפות". אז גם החלה הרפואה הקונבנציונאלית לשלב בתוכה את הרפלקסולוגיה כרפואה משלימה.

 

כף הרגל בנויה מעשרות מפרקים, שרירים, גידים ועצמות היוצרים מבנה קשתי וייחודי אשר נועד לבצע התאמה ולהעניק גמישות, אלסטיות ויציבה טובה לכף הרגל בזמן פעילות כמו הליכה, ריצה, קפיצה וכו'. עם כל הכבוד, כפות הרגליים נושאות את משקל גופינו.

 

לפי הרפלקסולוגיה קיים קשר ברור בין נקודות בכפות הרגליים והידיים לבין איברים בגוף האדם. זאת אומרת שאם לאדם יש פגיעה באיזור או באיבר מסוים בגוף, אנחנו כמטפלים נוכל לאבחן את הפגיעה (חסימה אנרגטית) ולטפל בה על פי מפת כפות הרגליים. ולהיפך, אם אדם מגיע לטיפול נוכל אנו כמטפלים לראות את הפגיעה ולאבחן את המטופל.

 

האבחון בטיפול רפלקסולוגי / רפלקסולוגיה נעשה בשתי דרכים:

1. מבנה כף הרגל - חריצים בעור, עור קשה, קילופים, בצקות, פצעונים, יבלות, שקעים טונוס העור, רגישות לקור וחום, ליובש ולחות. כל אלה מעידים על רמת האיזון של אותו האזור.

2. לפי חלוקה לארבעת היסודות - אדמהמיםאש ואויר (שקוף). כל אחד מיסודות אלו מייצג אזור בגוף ותכונות אופי באישיותו של המטופל.

 

יסוד האדמה - נמצא באיזור העקב, מייצג בגוף את החלק התחתון. מכפות הרגליים עד איזור הבטן התחתונה, השרירים, משקף את מערכת השלד ומערכת העיכול, ואת מידת הביטחון העצמי, עבודה, משפחה, יחס לכסף, מיניות, והתנהגות במסגרות.
יסוד   המים - נמצא באזור הקשת, מייצג בגוף מהבטן התחתונה עד לסרעפת, מערכות לימפה ושתן כולל מערכת העיכול והאיברים בחלל הבטן. הוא נקרא "עולם הרגש" וקשור לאופן בו אנו מעכלים חוויות מהחיים, כיצד אנו מעבדים רגשות והאם אנו שומרים דברים בבטן או משחררים אותם.
יסוד   האש - נמצא באיזור כרית כף הרגל, מייצג בגוף מהסרעפת ועד הכתפיים, מערכת שרירים ומערכת הורמונאלית. באזור זה נמצא הלב, שקשור ליכולת הנתינה והקבלה שלנו. מייצג בגוף יצירה, עשייה, נתינה ויחסים עם העולם שלנו. באיזור זה נמצא גם ה"סולר פלקסוס" (מקלעת השמש) שמייצגת את ה"אני" ומה אני שווה לעומת אחרים. איזור זה גדוש באנרגיות.
יסוד  האויר - (שקוף) נמצא באזור האצבעות, מייצג את איזור הראש והכתפיים. מערכת העצבים המרכזית היא ששולטת באיזור ראיה ושמיעה הם חלק ממנה. מייצג בגוף תהליכי חשיבה, יכולת אינטלקטואלית, תקשורת בין אישית, מצב מנטאלי ודפוסי חשיבה.

 

רפלקסולוגיה (טיפול רפלקסולוגי) מאפשרת התפתחות של כל היסודות הללו דרך טיפול בגוף ונפש, יציאה מתקיעות במקום ותזוזה חזקה לקראת האיזון המוחלט. טיפול רפלקסולוגי נעשה על ידי לחץ ממוקד באמצעות הידיים, האצבעות והאגודל, החל מעיסוי עדין ועד לחיצות אינטנסיביות (לפי הצורך) על ידי כך אנו מעבירים "סיגנל" (אות) שגורם להפרשת "אנדרופינים" (משכך כאבים טבעי כמו אופטלגין) אשר מעביר את תחושת הכאב בגוף ומאזן את כל מערכות הגוף. לאחר המפגש הראשון תיתכן "ריאקציה" (החמרת הסימפטום) כאשר זה דבר טבעי ורצוי אשר חולף בתוך 48-24 שעות והוא חלק מתהליך הריפוי.

 

רפלקסולוגיה מסייעת לזרימת הדם והלימפה, מסייעת בסילוק פסולת מהתאים, מפרקת חומצות חלב שלוחצות על העצבים ויוצרות חסימות, משחררת שרירים, כאבי ראש, עייפות, ירידה ברמת הריכוז, מיגרנות, בעיות בקיבה, שלשולים, עצירות, צרבות, כאבי מחזור, סינוסיטיס, אסטמה, סוכרת, טחורים, בעיות פוריות, מצבי חרדה, מחזקת את מערכת החיסון ומשפרת תיפקוד בלוטות הורמונאליות, בלוטת התריס, בלוטת האדרנלין ומערכת העצבים האוטונומית. משחררת אנרגיה חסומה, משפרת נשימה, מאזנת לחץ דם, מסייעת בהשגת רגיעה פיזית, נפשית ורוחנית, מעודדת החלמה כללית מהירה ומחזירה את האדם למצב של איזון.

 

רפלקסולוגיה מתאימה לכל גיל גם לתינוק וגם לקשיש.

 

רפלקסולוגיה היא המפה הבוחנת של בריאות האדם. הרפלקסולוגיה מאתרת תפקוד לקוי בגוף, תסמיני מחלות, חוסר איזון ברובד הנפשי והפיזי כאחד. בכל טיפול ניתן להעמיק את שיפור האפקט ולהתקרב לרגיעה אופטימאלית וריפוי טבעי ללא כל צורך בתרופות.

 

רפלקסולוגיה לא מומלצת למי שעבר זמן קצר לפני כן ניתוח, פציעה, התקף לב, מחלות עור בכף הרגל, נשים בתחילת הריון, בזמן מחלת סרטן, אך הדבר נתון לשיקול המטפל, המטופל ורופא המשפחה.

 


 

 כל מטפלינו בעלי הסמכה מהשורה העליונה ועובדים בתחום מספר רב של שנים.

כל הטיפולים ב- מטפלים VIP הינם טיפולים מקצועיים וללא כל אלמנטים מיניים.

 

יצירת קשר    למחירון טיפולים