טיפולים

עיסוי באבנים חמות

עיסוי באבנים חמות

עיסוי באבנים חמות (la stone therapy שילוב של צרפתית ואנגלית) הוא אחד הטיפולים המוכרים והפופולאריים ביותר בימינו. זהו עיסוי מפנק שמרגיע את הגוף. מקורו של טיפול זה הוא בשבטים האינדיאניים שנהגו להשתמש באבנים חמות וקרות לצורך ריפוי. כאשר הצייד בא הביתה מהקור אשתו הייתה מכינה לו אמבט חם מעסה את גופו בשמנים ריחניים ומניחה עליו אבני בזלת שהתחממו במהלך היום בשמש עד הפשרתו מן הקור. באבנים השתמשו גם בטקסים פגאניים. האבנים גורמות לחימום המקום ועל ידי כך להחזרת האנרגיה לגוף ולשרירים התפוסים.

 

את העיסוי באבנים חמות פיתחה מטפלת אלטרנטיבית ותיקה בשם "מרי הניגן" שחיה בטוסון, אריזונה, כאשר נכנסה לסאונה כשכתפה כאבה כמה ימים וקול פנימי אמר לה להשתמש באחת האבנים ולהניחה על הכתף. לאחר כמה דקות חשה הקלה עצומה וכאשר נכנסה לחדר הטיפולים לטפל בפציינט לקחה עימה שתי אבנים חמות ונעזרה בהן בזמן הטיפול, שעזר מאוד לאותו המטופל וכך החלה לפתח את השיטה.

 

עיסוי באבנים חמות משלב בתוכו עיסוי בשמנים מחוממים ו-42 אבנים. אבני בזלת חלקות (אבנים וולקניות שבמשך השנים החול והמים הזורמים בנהר גרמו להחלקתם) חלקן מחוממות לחום של 55 מעלות בתוך אמבט רותח ומוצאות בעזרת כפפה או מקל וחלקן מאבני שיש קרות.

 

הטיפול באבנים חמות מבוסס על ה"תרמו - תרפיה" (חום וקור באותו זמן). שתי התגובות העיקריות שמושגות הן: חיזוק (tonic) ורפיון (atonic).

 

הטיפול באבנים חמות נחשב לאנרגטי במיוחד, מאחר ולאבני הבזלת יש סגולות מרפא בגלל המצאות היסודות המתכתיים והמינראליים שבתוכם ובגלל תכונת האבנים לאגור חום במהירות ולשחרר אותו לאט לאט. האבן החמה סופחת אליה את כל הכאבים והאנרגיות השליליות שיוצאות מהמטופל.

 

עיסוי באבנים חמות מומלץ מאוד לנשים בהריון, מסייע במניעת כאבי גב, שרירים תפוסים, הורדת לחץ נפשי ורגיעה.

 

אבנים חמות ניתן לשלב עם כל סוגי הטיפולים. עיסוי שוודי, עיסוי תאילנדי / מסאז' תאילנדיעיסוי ספורטאים / עיסוי רקמות עמוקלומי לומי וכו'. חשוב מאוד שהטיפול לא יעשה בידיים חובבניות אלא ממטפל מוסמך שלמד את עקרונות הטיפול ויודע מתי האבן חמה מידיי.

 

הטיפול באבנים חמות מסייע לשחרר שרירים תפוסים, מאומצים ועייפים, לפזר חומצות חלב, דלקות, מצמצם או מעצים (טיפול בחום או קור) את זרימת הדם הלימפה והעיכול, פותח את נקבוביות העור, משחרר לחצים, כאבי גב, מנקה, מטהר מעורר ומגביר את מערכות הדם, העצבים והמערכת החיסונית. עוזר בהקלה בכאבי מחזור וכאבי בטן, מעודד ספיגת אנרגיות חיוביות ופתיחת ה"צ'אקרות" (מרכזי אנרגיה שיושבים לאורכו של קו עמוד השידרה), משחרר אנרגיות שליליות וחסימות מהגוף ונועד להרגעה לשלווה ולאיזון נפשי.

 

 

 

 כל מטפלינו בעלי הסמכה מהשורה העליונה ועובדים בתחום מספר רב של שנים.

כל הטיפולים ב- מטפלים VIP הינם טיפולים מקצועיים וללא כל אלמנטים מיניים.

 

יצירת קשר    למחירון טיפולים