טיפולים

NLP ודמיון מודרך

NLP ודמיון מודרך

 

NLP ודמיון מודרך - זהו מודל לשיפור תקשורת אישית ובין אישית ואוסף של תהליכים טיפוליים.

התהליכים ממוקדים, מובנים ומכוונים להשגת מטרות תוך זמן קצר. דמיון מודרך, הוא כלי טיפולי בו נעזרים בכוחו העצמתי והמרפא של הדמיון לשם השגת מטרות ושינויים באופן מודע. ראשי התיבות של NLP הם: (Neuro Linguistic Progrmming) בעברית נ.ל.פ (ניתוב לשוני פיזיולוגי) שלוש האותיות הללו מייצגות בקיצור את התהליך כולו.

 

Neuro - עצבי: תהליכים נוירולוגים במוח שתפקידם לקלוט שדרים מכל החושים, לעבדם ולתרגמם לחוויות. ה- NLP מדגיש כי כל אדם מתרגם אירועים באופן שונה, כך שיוצא שכל אחד מאיתנו קולט ומבין את העולם באופן ייחודי.


Linguistic - לשוני: אפשר לזהות את הפעילות המוחית בעזרת ניתוח של דגמים לשוניים המבוטאים בתקשורת מילולית. ה- NLP מייחס חשיבות רבה למילים ויוצר מודל על לחשיפת הרבדים העמוקים שמסתתרים מתחת למילים המדוברות.


Progrmming - ניתוב (תכנות): ניתן לארגן את תוצאות הניתוח של הפעילות המוחית והלשונית ולבנות לפיהן תוכנית טיפולית.

 

התוכנית הטיפולית מורכבת ממספר שלבים וכוללת הגדרת מטרות ותכנון הדרכים להשגתן.

 

ה- NLP החל להתפתח בארצות הברית באמצע שנות השישים ע"י שני מדענים ריצ'רד בנדלר ד"ר במתמטיקה וג'ון גרינדר פרופסור בבלשנות, אשר ניסו לפענח את חידת האינטואיציה הטיפולית. הם הוקסמו מיכולתם של מטפלים מוכשרים במיוחד להביא לשינוי דרמתי בחיי מטופליהם. הם שאלו את עצמם כיצד פועלים מטפלים אלה? מה מייחד את התקשורת שלהם? האם יש דפוסי תקשורת מסוימים החוזרים על עצמם? בנדלר וגרינדר הניחו שאם אדם אחד יכול להצליח, אז גם אחרים יכולים להצליח. מה שנותר הוא לבודד את מרכיבי התקשורת הייחודיים ולארגנם כך שניתן יהיה להעבירם הלאה.

 

בנדלר וגרינדר עקבו וחקרו אחרי ארבעה גאוני תקשרות עיקריים מגדולי המטפלים בארצות הברית דאז. ד"ר מילטון אריקסון - אבי ההיפנותרפיה המודרנית והטיפול קצר המועד. וירג'יניה סאטיר - עובדת סוציאלית ומטפלת משפחתית מבריקה. ד"ר פריץ פרלס - אבי תורת הגשטלט וד"ר גרגורי בייטסון - אנתרופולוג וביולוג מפורסם. לאחר צפייה וחקירה ממושכת, הם הוציאו לאור את סיפרם הראשון בשנת  1975 "The Structure Of Magic". מאז ועד היום השתכלל ה- NLP מאוד. נבנו מהלכי טיפולים ייחודיים לבעיות שונות והתרחב מאוד סגל העוסקים בתחום זה. ה- NLP החל להוות כלי עזר לא רק בתחום הטיפולי אלא גם בתחום העסקי. אנשי כלכלה איתרו את הפוטנציאל הגלום ב- NLP כמודל לתקשורת אפקטיבית לשם ניהול משא ומתן ולצורכי שכנוע בעת מכירה.

 

יתרונו הטיפולי של ה- NLP הינו מתן האפשרות לכל אדם להשיג גמישות התנהגותית ומחשבתית ובעקבות כך גם הסתגלות קלה יותר למצבים רגשיים. ה- NLP מאפשר לפתור בעיות בזמן קצר, תוך הגדרת מטרה באופן ברור ושימוש בכוחו המופלא של הדמיון.

 

ה- NLP מתאים לכל אדם. מי שהוסמך לטפל ב- NLP יוכל בקלות להתאים תהליכים לנושאים טיפוליים שונים כגון: שינוי הרגלים, פתרון בעיות שמקורן בילדות, מצבים של חרדה ודיכאון, פתרון או תמיכה של בעיות רפואיות רבות, טיפול באלרגיות, פוביות ותלות. כל אלה תוך שינוי רגשות, אמונות, ערכים ועוד. ניתן להתאים טיפול ב-  NLP גם לאנשים המוגבלים בשכלם וגם לילדים. ראו גם NLP טיפול בילדים

 

ה- NLP נחשב היום לפסיכולוגיה של העידן החדש

 

 

 כל מטפלינו בעלי הסמכה מהשורה העליונה ועובדים בתחום מספר רב של שנים.

כל הטיפולים ב- מטפלים VIP הינם טיפולים מקצועיים וללא כל אלמנטים מיניים.

 

יצירת קשר    למחירון טיפולים