טיפולים

שיטת העבודה

שיטת העבודה

 

שיטת "העבודה" זוהי טכניקה שמטרתה חקירה פנימית, הכרה והבחנה של כל מחשבה מעיקה והדרך לפגוש אותה בהבנה. את השיטה המציאה ביירון קייטי ריד, כאשר שקעה בשנות הארבעים לחייה בדיכאון, סבלה מהפרעות אכילה והתפרצויות זעם ואושפזה לסירוגין במרפאות פסיכיאטריות. בוקר אחד בזמן שהייתה מאושפזת במרכז להפרעות אכילה שבקליפורניה, היא חוותה התעוררות רוחנית אשר שינתה את חייה לחלוטין. בעקבותיה היא הפכה לאישה שמחה, תמימה ואוהבת. קייטי החלה בשיחות עם בני משפחתה ומקריה שבאו לראות את ה-"נס" ובעקבותיהם נוצרה הטכניקה של "העבודה". משנת 1992 קייטי מפיצה את "העבודה" בכל העולם.

 

בבסיס השיטה עומדת ההנחה שכאשר אנו רוצים שמשהו יקרה במציאות והוא לא קורה אנו חווים סבל. מחשבות כמו: "הילדים צריכים להתנהג יפה", "אני צריכה להיות רזה", "אשתי צריכה להסכים איתי" עולות באופן אוטומטי ומטרידות אותנו שוב ושוב. "העבודה" היא ההוכחה לכך שמה שקורה במציאות צריך לקרות, אפילו אם הוא מעלה רגשות עזים של כעס, כאב, פחד וכו'.

 

לא המחשבות גורמות לנו סבל אלה העובדה שאנו מאמינים להן. ההיקשרות אליהן היא זו שמעיקה עלינו. אנחנו מניחים שהמחשבות שלנו הן אמת מבלי לחקור אותן. ההנחה היא שאם נפגוש אותן בהבנה, הן ירפו מאיתנו.

 

החקירה בנויה מ-4 שאלות בסיסיות והיפוך בסופן ואלו הן:

          1. האם המחשבה היא האמת ?

          2. האם אתה יכול לדעת בוודאות שזו האמת ?

          3. איך אתה מרגיש עם המחשבה הזו בראשך ?

          4. מי תהיה ? וכיצד תתנהל ללא המחשבה הזו בראשך?

          * היפוכים שונים של המחשבה המקורית.

 

החקירה מרחיבה את נקודת המבט למחשבה ומביאה להבנה שיש עוד אפשרויות. חקירת המחשבות מעוררת בסופו של דבר חמלה ומכאן מגיעות האהבה והשלווה.

 


 כל מטפלינו בעלי הסמכה מהשורה העליונה ועובדים בתחום מספר רב של שנים.

כל הטיפולים ב- מטפלים VIP הינם טיפולים מקצועיים וללא כל אלמנטים מיניים.

 

יצירת קשר    למחירון טיפולים